Inovasyon


1.   Türkiye’de  dünyaca ünlü  markalara  mal üreten bir fabrikadan, bizde aynı malı istediğimizde aynı kaliteyi tutturamıyor. Neden?

        Bir kere çok iyi üretiyor diğer seferinde kalite  düşüyor  ve bu hatanın  maliyetine katlanmak istemediği için de, malı alıcıya o şekilde göndermeye çalışıyor. Fabrika ne kadar  büyük olursa olsun bu sorunla zaman karşılaşıyoruz. Bunun tek çözümü, büyük ithalatçılar gibi ciddi bir satın alma acentesiyle  işbirliği yapmanızdır.

2.   Türkiye’den  az miktarlarda mal alınabilir mi?

      Türkiye'den mal alırken  çok büyük miktarlarda mal almak  zorunda değilsiniz.  Alacağınız mallar bir konteynırı  tam olarak doldurmasa  bile, malınızı ürettirebilir ve parsiyel  yük  nakliyesini yapabiliriz. Ayrıca, 100  farklı fabrikadan mal alıp bunların hepsini tek bir konteynıra yüklemesini yapabiliriz.  

3.   Türkiye her çeşit mal üretiliyor mu?

       Evet, yaklaşık olarak  her çeşit mal  üretilmektedir. Zira Türkiye, geniş  coğrafyasında her türlü üretimi yapan, binlerce fabrikaya ve her türlü teknolojiye sahiptir.

4.   Türkiye’den gelen mallarımızda sorun var. Ne yapmalıyız?

      Eğer bir satın alma acentesiyle işbirliğindeyseniz, işiniz daha kolay. Bu acentenin görevleri, problemleri sizin için çözmek, fabrikayla aranızda köprü olmak ve  işlerin sizin lehinize sonuçlanmasını sağlamaktır.  Böyle bir acenteyle çalışmıyorsanız, o zaman en iyi çözüm, Türkiye’ye  gelerek yerinde problemi çözmeye çalışmaktır.

5.   Türkiye’deki  malların kalite durumu nedir?

      Türkiye’de her kalitede mal bulmak mümkündür. Çok düşük kaliteli, çok kaliteli mallar da var. Bir çok yabancı şirket Türkiye’de  mal yaptırıyor.
                 Eğer kalite kontrolünü iyi yapabilirseniz,  her kaliteyi burada ürettirebilirsiniz. Türkiye’de  bir mamulü 2-3 farklı kalitede bulmanız mümkün.
                 Bu farklılıklarda direk fiyata yansıtılmaktadır. Açıkçası, Türkiye malı isteğiniz kalitede mal üretimi yapılır  ama maliyeti düşürerek kalitesiz  mal yaptırmakta  sizin elinizde.

.                 Türkiye’den mal almaya başlayınca, sık sık Türkiye’ye  gelmek zorunda mıyız?

                  Eğer, burada sizin için tüm işleri üstlenen bir satın alma acentesiyle işbirliği yaparsanız,  buna gerek kalmazsınız.

6.   Nakliye ve gümrük konusunu nasıl halledeceğiz?      

 İsteğinize bağlı olarak  Mallarınızın Sevkıyatı  TIR , GEMİ , UÇAK   ile  Nakliye ve gümrük işleriniz  firmamız tarafından yapılmaktadır.

Firmamız, 1978’den beri Hatay’ın merkez şehri olan Antakya’da bulunmaktadır. 1978 YILINDA ÖKSÜZLER TUHAFİYE TİCARİ HAYATA BAŞLAMIŞ OLUP Firmamız 1993 yılında ÖKSÜZLER TEKSTİL TİCARET LTD.ŞTİ. ŞİRKET Unvanını kurularak Ticari faaliyetine devam etmektedir.1980 yılından beri orta doğu ülkelerine ihracat yapmaktadır. FİRMAMIZ; HER TÜRLÜ OTO YEDEK PARÇALARI (Aksamları Aksesuarları ), Ayakkabı, Zücaciye, Tekstil ürünlerini ve bir çok ürünü ÇEŞİTLİ firmalara yaptırıp ihracatını yapmaktadır.

BİZE ULAŞIN
İstiklal caddesi Belediye Pasajı No:2 -3 PK.31050
0 326 214 53 52
oksuzlerturkey@hotmail.com
Öksüzler Turkey ® 2020